wiadomości branżowe

SFI zyskuje na przekór rynkowi

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku notuje znacznie lepsze wyniki niż cały rynek funduszy inwestycyjnych. W kwietniu br. aktywa netto SFI przyrosły o 28 mln zł, podczas gdy rynek stracił 17 mln.

Od początku roku do końca kwietnia Towarzystwa, których fundusze znajdują się w SFI zyskały 260,12 mln zł, z czego aż 21,5% (55,92 mln) poprzez SFI.

W tym okresie cały rynek funduszy inwestycyjnych zyskał 1,53 mld zł, a SFI 55,92 mln, co daje średni udział SFI w przyroście rynku na poziomie 3,64%.

Do tej pory 53 800 Klientów SFI zgromadziło aktywa w wysokości 321 mln zł.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to usługa, która umożliwia Klientom mBanku łatwy dostęp do szerokiej gamy funduszy inwestycyjnych różnych TFI. Klienci mBanku (posiadacze eKONTA), po aktywowaniu usługi mogą przez Internet lub za pośrednictwem mLinii nabyć jednostki funduszy lub umorzyć je i zamienić na gotówkę. Zgodnie ze strategią oferowania najlepszych warunków Klientom za transakcje nabycia i umorzenia jednostek nie jest pobierana prowizja.

W chwili obecnej w serwisie dostępne są 54 różnego rodzaju fundusze, zarządzane przez dziewięć towarzystw. Poza SKARBIEC TFI SA należącym do grupy BRE Banku SA są to GTFI SA, PZU TFI SA, SEB TFI SA, TFI Bank Handlowego, WARTA TFI S.A., CAIB, DWS oraz TFI Allianz Polska S.A.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy