wiadomości branżowe

Karty kredytowe w Allegro.pl

Największy i najbezpieczniejszy internetowy serwis aukcyjny Allegro.pl informuje o wprowadzeniu płatności online z wykorzytaniem kart płatniczych. Dzięki systemowi autoryzacji transakcji przygotowanemu przez firmę eCard (www.ecard.pl), wykorzystującymi najnowsze standardy zabezpieczeń dostępne w polskim Internecie, płatność za usługi Allegro już od dziś odbywać się będzie szybko, sprawnie i bezpiecznie.

System zastosowany w Allegro zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa klientom serwisów internetowych ze względu na zastosowane bardzo silne zabezpieczenia transakcji typu SET (Secure Electronic Transaction) oraz SSL 128 bitów (Secure Socket Layer). Z drugiej strony, dzięki wykorzystywanemu mechanizmowi, dane o kartach klientów nigdy nie trafiają do serwisu Allegro. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo danych, które znane są tylko klientowi i obsługującemu go bankowi.

Dane o kartach płatniczych są zabezpieczone dla obu stron transakcji – posiadaczy kart płatniczych jak i serwisu, w którym transakcja została dokonana. Dzięki systemowi autoryzacji w trybie on-line posiadacz karty ma pewność, że miejsce, w którym dokonuje płatności jest wiarygodne i podany przez niego numer karty nie będzie wykorzystany w celach przestępczych przez nieupoważnione osoby.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia certyfikat SET wydany dla serwisu Allegro przez autoryzowane Centrum Certyfikatów. Jest on jednocześnie dowodem dla posiadacza karty, że jego dane osobiste i finansowe mają zagwarantowane bezpieczeństwo. Łatwość transakcji osiągnięta jest dzięki możliwości autoryzowania transakcji dokonywanych przy użyciu kart płatniczych w trybie on-line, czyli w momencie dokonywania płatności.

Dzięki dostępowi do panelu administracyjnego na serwerach eCardu wszelkie wpłaty realizowane za pośrednictwem kart płatniczych sa księgowane przez QXL Poland praktycznie na bieżąco.

***

Największy polski serwis aukcyjny Allegro.pl gromadzi ponad 85% wszystkich transakcji aukcyjnych w polskim Internecie, których łączna wartość w miesiącu październiku wyniosła ok. 8,4 mln zł. Serwis posiada ponad 300.000 zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 123.000 ofert dostępnych online. Codziennie na stronach Allegro pojawia ok. 15.000 nowych ofert, z czego ponad 30% przedmiotów znajduje swoich nabywców. Łącznie użytkownicy Allegro.pl odsłaniają miesięcznie ponad 42 mln stron WWW (październik), co wg badania panelowego firmy I-metria plasuje serwis firmy QXL Poland na czwartym miejscu w Polsce.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Fundacji La Strada   #Handlowi Lud   #Maciej Koz   #Stana Buchowska